Vítáme vás na stránkách českých a moravských královských měst, které přehlednou formou informují o historii, architektonicky významných památkách a turisticky přitažlivých místech měst, která patřila českým králům a královnám a dodnes nesou pečeť dávno minulých dob. Smyslem projektu Královská města je předkládat tyto informace v přehledné, ucelené a nevšední formě spolu s autorskými fotografiemi, vše s lokalizací v mapě a ve spojení s praktickými informacemi o možnostech ubytování v daném městě. Těšíme se, že vás tyto stránky inspirují k návštěvě některého z královských měst a umožní vám ho poznat i z méně tradiční stránky.

Královská Města
 
  • DOPORUČUJEME
Pokud hledáte ubytování v hotelu nebo penzionu v Praze, navštivte portál Hotel-Ubytování. Portál, který nabízí tipy na ubytování v celé České republice, se jmenuje Ubytování online. Pro ty, kdo se chystají na Slovensko, je vynikající volbou rozcestník Ubytování Slovensko. Náš tip: Nejžádanější hotely pro dovolenou v létě.
 

Královská města nejsou open source - děkujeme vám, že zde nekradete!

Projekt Královská města, jehož součástí jsou i tyto stránky, je autorským webem, zásadně nepřebírá kompletní texty z jiných webů. Všechny uveřejňované texty jsou psány přímo pro účely projektu, tj. na zakázku a jsou honorovány. Zveřejňované fotografie jsou až na jasně označené výjimky autorským dílem. Není proto žádný důvod k tomu, abyste se k obsahu serveru chovali v rozporu s autorským zákonem, texty a fotografie bez souhlasu přebírali a zveřejňovali na svých webech nebo v tištěných publikacích. Pokud vám už opravdu nic jiného nezbývá (jste dysgrafici, musíte do rána udělat referát, jinak vás vyhodí ze školy a pod.), uvádějte aspoň zpětný odkaz na tento web nebo přímo na článek, který citujete. Pokud chcete cokoliv z obsahu webu využít komerčně, obraťte se laskavě na provozovatele serveru na adresu seal@seal.cz. Na vyžádání jsou k dispozici fotografie ve zdrojovém rozlišení. V případě zjištění nedomluveného použití obsahu pro komerční účely bude postupováno právní cestou.
Díky za pochopení.
S. Sojka, vedoucí projektu

Seal, s.r.o. nezodpovídá za informace o ubytování, prezentované na stránkách projektu Královská města, ani za způsob vyřízení rezervací ubytování. Tato služba je poskytována třetí stranou.
Ubytování Praha : Hostel Marabou Prague

Hostel Marabou Prague

**+
Hostel Marabu se nachází v okouzlující secesní čtvrti Žižkov, proslavené především nespočtem klasických pivnic, příjemných barů, tradičních hospod a rušných hudebních klubů či vyhlášených divadel. Přitom historické centrum je co by kamenem dohodil – sotva 15 minut.
Ubytování Praha : Hotel Attic

Hotel Attic

***
Moderní Hotel ATTIC, nově zrekonstruovaný v roce 2004, nabízí svým hostům příjemný pobyt takřka v rodinném prostředí. Velkou výhodou je jeho poloha v klidné části centra Prahy.
Ubytování Praha : HOTEL STARÝ PIVOVAR

HOTEL STARÝ PIVOVAR

***
Hotel Starý Pivovar se nachází v objektu starého motolského pivovaru, historie této budovy se začíná od 12. století, v roce 2001 byla prohlášena za památkově chráněný objekt. Citlivou rekonstrukcí v letech 2003 – 2006 zde vznikl hotel se zachovalými historickými prvky.
Ubytování Beroun : Pension PRIMUS***

Pension PRIMUS***

***
Ubytování v rodinném pensionu v klidném vilové čtvrti.
Ubytování Praha : GREEN GARDEN HOTEL

GREEN GARDEN HOTEL

****
Tento stylový 4* hotel se nachází přímo v historickém centru Prahy, pouze několik minut chůze od proslulého Václavského náměstí a jen pár kroků od stanice metra a tramvaje I.P.Pavlova, poskytující snadnou dostupnost všech významných historických památek a turistických atrakcí.


více ubytování
Připravil a provozuje Seal, s.r.o. © 2011. Autorská práva. info@kralovska-mesta.cz TOPlist